تست کرونا شبانه روزی

تست کرونا شبانه روزی

انجام تست کرونا شبانه روزی برای عده‌ای از افراد که محدودیت زمان دارند و به دلایل مختلف نمی‌توانند در ساعات عادی برای انجام تست مراجعه کنند، یک نعمت بزرگ است. با توجه به اینکه مثبت بودن تست کرونا منجر به اعمال محدودیت و اجرای قانون قرنطینه می‌شود و منفی بودن آن جواز ارتباطات اجتماعی با رعایت حداکثر پروتکل‌های بهداشتی را صادر می‌کند، لذا برای برخی از افراد اجرای شبانه روزی تست کرونا در قالب خدمات تست کرونا در منزل و دسترسی سریع‌تر به نتیجه تست اهمیت زیادی دارد. مثلا برای مسافران و افرادی که قصد تردد بین شهری دارند یا افرادی که از خارج از کشور وارد شده اند یا می‌خواهند از کشور خارج شوند.  در هر صورت انجام تست کرونا شبانه روزی برای شرایط فورس و اضطراری بسیار مفید و کارآمد است.

انجام تست کرونا شبانه روزی چه فایده‌ای دارد؟

مهمترین فایده انجام تست کرونا شبانه روزی، خریدن زمان و وقت است. گاهی در شرایطی قرار می‌گیریم که یک ساعت و حتی کمتر برایمان حیاتی می‌شود. در این شرایط استفاده از خدمت‌های ویژه بسیار می‌تواند کمک کننده باشد. خدمت ویژه تست کرونا شبانه روزی با توجه به ساعات خالی کاربر ارائه می‌شود. در این روزها که ویروس COVID۱۹ دیگر در گوشه و کنار زندگی شهری و روستایی رخنه کرده است، اطلاع پیدا کردن از مبتلا بودن یا ناقل بیماری بودن در هر شرایطی اهمیت دارد. گاهی کاربر نمی‌تواند در ساعات اداری برای انجام تست‌های کرونا مراجعه کند. در این شرایط انجام تست کرونا شبانه روزی بسیار کمک کننده و مفید خواهد بود.

تست کرونا شبانه روزی

تست کرونا شبانه روزی چگونه انجام می شود؟

چنانچه تمایل دارید از خدمت ویژه تست کرونا شبانه روزی استفاده کنید، تنها کافی است با این مرکز تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید. اجرای تست کرونا به صورت شبانه روزی قطعا امکان دارد، اما طبیعتا برای اعلام نتیجه نیاز به قدری صبر و شکیبایی است. اینکه نتیجه تست کرونا چه قدر طول می‌کشد که حاضر شود، به نوع تست بستگی دارد. مثلا آزمایش بررسی سطح اکسیژن خون نیاز به صبر کردن ندارد و در همان لحظه نتیجه اعلام می‌شود. این در حالی است که تست‌های تشخیص آنتی بادی به زمان بیشتری نیاز دارند تا نتیجه قطعی و اصلی را اعلام کنند. بدیهی است که هر چه فاکتورهای بیشتری برای تشخیص تست کرونا بررسی شود، زمان اعلام نتیجه نیز قطعا طولانی تر خواهد بود.
در خدمت ویژه تست کرونا شبانه روزی پس از ثبت درخواست کاربر، نیروی‌های آزمایشگاهی در زمان مورد نظر کاربر و بسته به وضعیت بیمار یکی از انواع تست‌های کرونا را انجام می‌دهند.

تست کرونا شبانه روزی شامل چه تست‌هایی است؟

• تست آنتی بادی
تست آنتی بادی همان تست آزمایش خون است که متشکل از دو قسمت است.

• آزمایش COVID۱۹ -IgM
این آزمایش نشان می‌دهد که فرد اخیرا با ویروس در تماس بوده و احتمالا ناقل ویروس COVID۱۹ است و ممکن است علائم بیماری در او ظاهر شود. معمولا برای این دسته از افراد PCR توصیه می‌شود.

• آزمایش COVID ۱۹-IgG
مثبت بودن این تست نشان می‌دهد که فرد در گذشته با ویروس در تماس بوده و اگر IgG خون او منفی باشد احتمالا ناقل ویروس نیست و بیمار هم نیست و احتمالا تا حدودی نسبت به ویروسی که IgG خون را بالا برده است، ایمن است.

چنانچه به طور همزمان IgM و IgG مثبت باشد، نشان می‌دهد که اخیرا و در زمان نه چندان دور فرد با ویروس در تماس بوده است و احتمالا ناقل بیماری است. انجام آزمایش PCR لازم است و توصیه می‌شود.
خدمت ویژه انجام تست کرونا شبانه روزی تمام اشکال و انواع تست کرونا را به صورت شبانه روزی در محل و منزل شما ارائه می‌دهد.

اجرای تست PCR کرونا به صورت شبانه روزی

قبل از اینکه به سراغ انجام تست PCR کرونا بروید، باید مطمئن شوید که انجام این تست برای شما لازم است یا خیر. این تست نشان می‌دهد که آیا همین حالا به کرونا ویروس مبتلا هستید یا خیر. با توجه به اینکه انجام هر یک از تست های کرونا به هر حال هزینه‌های مربوط به خود را دارد؛ تنها در صورت نیاز و در شرایط اضطرار برای انجام تست کرونا اقدام کنید. حتی اگر علائم COVID۱۹ را دارید، ولی حال وخیمی ندارید، دوری گزینی اجتماعی، رعایت بهداشت فردی و در قرطینه ماندن و استفاده از یک رژیم غذایی کامل و مقوی بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. گرچه تمام افرادی که به کرونا ویروس مبتلا می‌شوند، شکل اولیه آزمایشات را انجام داده اند و می‌دانند که مبتلا و ناقل هستند.
در تست پی سی آر از مخاط بینی یا گلو نمونه برداری می‌شود. نمونه در آزمایشگاه بررسی می‌شود. چنانچه بقایای ژنتیکی ویروس در آزمایش دیده شود، نتیجه مثبت اعلام می‌شود.
زمان طلایی انجام تست PCR کرونا به صورت شبانه روزی از روز اول بروز علائم تا نهایتا سومین هفته بیماری است. این تست مبتلا بودن و ناقل بودن را به خوبی نشان می‌دهد و به فرد کمک می‌کند که برای قرنطینه کردن خود راهی پیدا کند.

تست کرونا شبانه روزی

چه قدر طول می‌کشد تا علائم کرونا ویروس ظاهر شود؟

حتی اگر تست کرونا شبانه روزی را انجام دهید، باید بدانید که از زمان آلوده شدن تا زمان بروز علائم چندین روز زمان لازم است تا علائم کرونا ویروس ظاهر شود.
بدیهی است که علائم ابتلا به کرونا ویروس در روزهای اولیه بسیار خفیف است و با پیشرفت بیماری شدید می‌شود. تب، سرفه های خشک یا بعضا تنگی نفس و حتی خستگی مفرط و درد عضلانی از علائم ابتلا به کرونا ویروس است. یادآوری می‌کنیم که درصد کمی از مبتلایان ممکن است یکی دو روز قبل از بروز این علائم اسهال یا تهوع هم داشته باشند.
معمولا از روز پنجم ابتلا به بیماری، علائم بیمار شدیدتر می‌شود. شدت گرفتن بیماری در افراد مسن و افراد دارای سابقه بیماری سریع‌تر اتفاق می افتد.
اگر تا روز هفتم بیماری بهبودی نسبی حاصل نشد و وضعیت بیماری سیر نزولی پیدا نکرد، احتمال بستری شدن بیمار بیشتر می شود.
در بیماران بد حال از روز هشتم به بعد وضعیت بدتر می شود و تنگی نفس و ذات الریه یا سندرم دیسترس تنفسی حاد ظاهر می شود. با بروز سندرم دیسترس تنفسی برای بیمار لوله تنفسی کار گذاشته می شود. بیمارانی که به لوله تنفسی متصل می شوند، معمولا فوت می کنند.
در سیر صعودی بیماری COVID۱۹، از روز دهم به بعد بیمار به بخش آی سی سو منتقل می‌شود. مشکلات گوارش و درد شکم و از دست دادن اشتها در این بیماران به شدت ظاهر می شود.

تست کرونا شبانه روزی در کدام مناطق انجام می‌شود؟

برای انجام تست کرونا شبانه روزی در استان تهران و استان البرز هیچ نوع محدودیتی نداریم. متخصصان این مرکز با رعایت صفر تا صد پروتکل‌های بهداشتی و با استفاده از تجهیزات پک شده و استریل و یکبار مصرف اقدام به نمونه گیری در مرکز یا محل مورد نظر کاربر می‌کنند. با توجه به اینکه متخصصان این مرکز تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، استفاده از خدمت ویژه تست کرونا شبانه روزی نه تنها در زمان انجام تست تاثیر مثبت دارد و کار را سریع تر پیش می برد، بلکه احتمال ابتلا و سرایت ویروس را هم به حداقل می‌رساند. زیرا معمولا تست کرونا شبانه روزی در محل و منزل انجام می‌شود. حتی در صورت انجام تست کرونا شبانه روزی در مرکز به دلیل خلوت بودن مرکز در ساعات شب احتمال سرایت بیماری به حداقل می رسد.
هزینه انجام تست کرونا شبانه روزی
به هر حال طبیعی و بدیهی است که با انجام و ارائه هر خدمتی به صورت خاص و ویژه هزینه مربوط به آن اخذ شود. اگر قرار باشد تست کرونا در کمترین زمان ممکن انجام شود و در کمترین زمان نیز نتیجه آن مشخص شود، به هر حال هزینه بیشتری را مستلزم خواهد شد. ارائه خدمات به صورت شبانه روزی ضمن اینکه رفاه شما را تامین می‌کند، تعیین زمان انجام خدمات را نیز بر عهده خودتان می‌گذارد. واقعیت این است که شما به کمک هوم کا می‌توانید با صرف یک هزینه منطقی و منصفانه، بهترین خدمت‌های بهداشتی و مراقبتی را دریافت کنید و نگرانی بابت کیفیت خدمات نداشته باشید.

چگونه به کرونا مبتلا نشویم؟

رعایت تمام و کمال پروتکل‌های بهداشتی، ماسک زدن و از خانه بیرون نرفتن و شست و شوی مداوم دست‌ها بهترین سلاح‌ها برای مبارزه با کرونا است. گرچه این روزها زمزمه واکسن COVID۱۹ از هر سمت و سویی به گوش می‌رسد، اما واقعیت این است که تا از راه رسیدن واکسن و در اختیار قرار گرفتن آن برای عموم مردم، راه کمی در پیش نیست و برای طی کردن این راه طولانی هیچ چاره‌ای جز رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیست.
درباره‌ی هوم کا
هر خدمتی در حوزه مراقبت و سلامت در دستور کار هوم کا قرار دارد. اگر نیاز دارید آزمایش خاصی انجام دهید و نمی‌توانید به آزمایشگاه مراجعه کنید، اگر نیاز به پرستار دارید، اگر نیاز به حضور پزشک در محل دارید و به طور کلی اگر به هر شکلی از خدمات مراقبتی، سلامت و آزمایشگاهی نیاز دارید، می‌توانید روی کمک‌های بی دریغ، شفاف و کاملا قابل اعتماد هوم کا حساب کنید. ما در هوم کا تمام تلاش خود را می کنیم تا با استخدام افراد زبده و کارآمد بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات و خدمت‌ها را در اختیار کاربران قرار دهیم. سطح دسترسی به خدمات هوم کا محدودیتی ندارد و افراد با هر شکلی از نیاز به خدمات مراقبتی می‌توانند از هوم کا کمک بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *