تست کرونا در منزل نیاوران

بدون شک پس از ظهور بیماری کرونا، کمتر کسی وجود دارد که به علت کوچکترین علائمی از این بیماری در بدن خود، به ابتلای خود به ویروس کرونا شک نکرده باشد. موضوعی که ممکن است بارها تجربه کرده باشیم. به خصوص در فصل سرد سال و زمانی که بیماری های دیگری مانند سرماخوردگی و آنفولانزا نیز شیوع بالایی دارند.
علائم اولیه این سه بیماری یعنی کرونا، آنفولانزای فصلی و سرماخوردگی بسیار مشابه می باشند و فرد دارای علامت نمی تواند متوجه نوع بیماری خود شود و تنها راه به قطعیت رسیدن درباره اینکه آیا علائم مربوط به ابتلا به کرونا می باشد یا سایر بیماری ها، انجام آزمایش یا همان تست کرونا می باشد.
از آنجایی که موضوع صحبت ما بر سر کرونا می باشد، بهتر است تا بیشتر از علائم این بیماری خطرناک بدانیم. مهمترین این علائم عبارتند از: تب بالا، خستگی مداوم، سر درد، از دست دادن حس بویایی و مشکلات تنفسی. البته در این میان علائمی مانند تب، خستگی و سرفه جزو علائم رایج می باشند که بسیاری از مبتلایان آن ها را تجربه می کنند.
پس از آن که روش های مختلف مناسب برای آزمایش کرونا به تایید مراکز علمی و پژوهشی رسیدند، روش های تست ارائه شدند و در تمام دنیا تست کرونا شروع به انجام گرفت. کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نبود. این تست همچنین به عنوان یک خدمت آزمایشگاهی که گام اول برای انجام درمان در صورت نیاز است، به لیست خدمات قابل ارائه از سوی برخی از مجموعه های خدمات درمان در منزل پیوست.
مجموعه خدمات درمانی و مراقبتی هوم کا از جمله مجموعه هایی است که تست کرونا در منزل نیاوران را به متقاضیان گرامی این خدمات، ارائه می دهد. تمام افراد این منطقه و سایر مناطق تهران بزرگ و کرج، می توانند از این خدمات استفاده کنند. مجموعه هوم کا به کیفیت در خدمات شهره است و از پرستاران تحصیل کرده و ماهر در تیم پرستاری خود بهره می برد.

تست کرونا در منزل نیاوران

اهمیت انجام تست کرونا در منزل نیاوران

همه ما این موضوع را می دانیم که تست های قابل اعتماد برای تشخیص و شناسایی ویروس با هدف کم کردن مقدار شیوع و گسترش آن، امری ضروری محسوب می گردد. زمانی که فردی متوجه ابتلای خود شود، وارد قرنطینه شده و با این کار مانع گسترش بیشتر ویروس می شود.
هر چه تعداد تست کرونا در منزل نیاوران بیشتر باشد، افراد بیشتری متوجه ابتلا یا عدم ابتلای خود شده و مانع آلوده شدن دیگران می شوند. بهتر است افرادی که علائم خفیفی دارند اما می دانند که در روزهای اخیر در جمعی بوده اند که ممکن است در آنجا ویروس به آن ها منتقل شده باشد نیز از خدمات تست کرونا در منزل نیاوران استفاده کنند.

انواع تست کرونا در منزل نیاوران

تست کرونا در منزل نیاوران قابلیت انجام با روش های متفاوتی را دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. هر دو تست، امکان انجام و نمونه گیری در منزل از فرد متقاضی را دارند.
تست PCR کرونا در منزل نیاوران: PCR نام این روش است و در آن خود ویروس در نمونه آزمایش مورد بررسی خواهد گرفت. اگر ویروس در نمونه شناخته شود، فرد نمونه دهنده مبتلا به بیماری کرونا است. نمونه آزمایش در این روش از بزاق ته حلق یا مخاط انتهای بینی گرفته می شود.
تست آنتی بادی کرونا در منزل نیاوران: آنتی بادی عامل مبارزه با بیماری و ویروس ها می باشد که توسط گلبول های سفید تولید می شوند و وظیفه آن ها نابودی عامل بیماری زا می باشد. تشکیل آنتی بادی در بدن معمولا سه تا چهار هفته پس از ورود ویروس به حدی می رسد که قابل شناسایی باشد و تا آن زمان فرد دیگر ناقل ویروس نیست. فرد مبتلا تنها ۱۴ روز پس از ابتلا به ویروس می تواند ویروس را به اطرافیان خود انتقال دهد. در واقع روش آنتی بادی برای تست کرونا در منزل نیاوران تنها نشان دهنده این موضوع است که فرد در گذشته ای بین ۲ تا ۴ هفته قبل به این بیماری مبتلا شده است.
با توجه به موضوعاتی که بیان شد، می توان نتیجه گرفت که تست مناسب برای انجام غربالگری، تست کرونا در منزل نیاوران به روش PCR خواهد بود. به این دلیل که در صورت مثبت بودن نتیجه آزمایش بیانگر این موضوع است که فرد آزمایش دهنده مبتلا به ویروس و ناقل آن است. برای جلوگیری از انتشار بیش از پیش ویروس کرونا، این فرد می بایست به سرعت وارد قرنطینه شده.

تست کرونا در منزل نیاوران

افراد در اولویت برای دریافت خدمات تست کرونا در منزل نیاوران

در شرایط کنونی و با توجه به افزایش روزافزون موارد مبتلا به کرونا، تمام افراد مشکوک می بایست آزمایش دهند تا از سلامت خود مطمئن شوند و در صورت ابتلا به ویروس کرونا، خود را قرنطینه نمایند تا ویروس را به دیگران منتقل ننمایند.
از جمله مهمترین افراد واجد شرایط برای دریافت خدمات تست کرونا در منزل نیاوران را می توان در موارد زیر عنوان نمود:

– سالمندان: سالمندان به دلیل کهولت سن و عدم سلامت سیستم ایمنی بدن، توانایی مبارزه با عامل بیماری زایی مانند ویروس کرونا را ندارند. به همین سبب افراد بالای ۶۵ سال از جمله افراد با ریسک بالا در ابتلا به کرونا محسوب می شوند. دریافت خدمات تست کرونا در منزل نیاوران سبب می شود تا این افراد در صورت اطمینان به موقع فرصت آغاز به موقع درمان را پیدا کنند.

– افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای: بحث بیماری های زمینه ای که سبب ایجاد علائم کشنده در افراد مبتلا به کرونا می شود را از همان ابتدای شیوع کرونا شنیده ایم. افرادی که بیماری هایی مانند دیابت، آسم و بیماری های کلیوی و قلبی دارند، در صورت ابتلا به ویروس کرونا، شرایط سختی را تجربه خواهند کرد و آمار مرگ و میر بالایی نیز در این گروه ها وجود دارد.

– کودکان: کودکان از نظر خطر مرگ بر اثر ابتلا به کرونا، جزو گروه های پر خطر محسوب نمی شوند. به این دلیل که درصد مرگ و میر در این گروه بسیار کم است. اما در عین حال اطلاع به موقع از ابتلای کودکان به ویروس کرونا، اهمیت زیادی دارد. چرا که آغاز سریع درمان در بهبودی بسیار موثر است.

– معلولین و جانبازان جنگ تحمیلی: دسته دیگر که جزو افراد واجد شرایط برای دریافت خدمات تست کرونا در منزل نیاوران محسوب می شوند، معلولین و جانبازان جنگ تحمیلی عزیز هستند. این افراد به دلیل بیماری های ناشی از جنگ و یا ناتوانی در حرکت، می بایست سختی های بسیاری را متحمل شوند. درحالی که با استفاده از خدمات تست کرونا در منزل نیاوران می توانند تست مورد نظر را بدون خروج از منزل انجام دهند.

در حالت کلی، هر فردی که به هر دلیلی توانایی یا علاقه حضور در مراکز درمانی و آزمایشگاه را ندارد، می تواند از خدمات تست کرونا در منزل نیاوران استفاده کند. اما این ناتوانی افراد در رفتن به آزمایشگاه که از آن صحبت می شود، تنها دلیل استفاده از این خدمات نیست. تجمع و حضور در آزمایشگاه و در شرایط کنونی بسیار پر ریسک بوده و این موضوع دلیل اصلی این امر می باشد.

هزینه تست کرونا در منزل نیاوران

همان طور که عنوان شد روش های مختلفی برای تشخیص ویروس کرونا وجود دارند که بر اساس هدفی که از آزمایش انتظار می رود، انتخاب می شود. یکی از موارد موثر در هزینه تست کرونا در منزل نیاوران، نوع آزمایش است. از سوی دیگر تعداد تست نیز پارامتر دیگری می باشد که بر قیمت تاثیرگذار است.
مجموعه هوم کا این افتخار را دارد که قیمت خدمات ارائه شده را بر اساس مصوبات وزارت بهداشت ارائه دهد. این امر با هدف بالا رفتن تعداد افرادی می باشد که توانایی استفاده از خدمات تست کرونا در منزل نیاوران را دارند.

تست کرونا در منزل نیاوران

تست کرونا در منزل نیاوران با مجموعه هوم کا

استفاده از خدمات تست کرونا در منزل نیاوران علاوه بر سهول انجام آزمایش برای هر فرد، از حضور آنان در محیط های آزمایشگاهی آلوده جلوگیری به عمل می آورد. در شرایط کنونی و با وجود ویروس خطرناک کرونا، مراکزی که در آن ها تجمع صورت می گیرد، جزو مهمترین مراکز انتشار ویروس کرونا می باشند.
برای استفاده از خدمات تست کرونا در منزل نیاوران با مجموعه هوم کا، افراد متقاضی می توانند با شماره تلفن ۹۱۰۲۵۵۹۵-۰۲۱ تماس بگیرند. کارشناسان مجموعه هوم کا پاسخگوی سوالات و مسائل مبهم به وجود آمده در ذهن شما در خصوص نحوه و شرایط خدمات تست کرونا در منزل نیاوران هستند و مشاوره رایگان را در اختیار شما قرار خواهند داد.
استفاده از سایت مجموعه هوم کا یعنی www.homeca.ir راه دیگر دستیابی به خدمات تست کرونا در منزل نیاوران می باشد. با ورود به سایت مجموعه هوم کا، مسیر ثبت درخواست خدمات تست کرونا در منزل نیاوران را خواهید یافت. در ادامه شما می بایست اطلاعات مورد نیاز سیستم برای ثبت درخواست را وارد نمایید. پس از تکمیل اطلاعات و ثبت نهایی، کارشناسان هوم کا با شما تماس خواهند گرفت و هماهنگی های نهایی با هدف ارائه خدمات را با شما انجام خواهند داد. مجموعه از ابتدای ارائه خدمات تا انتهای آن همراه شما خواهند بود و برای بالاتر رفتن کیفیت ارائه خدمات، بر آن نظارت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *