تست کرونا بیمه دی

تست کرونا بیمه دی

تست کرونا برای کنترل این ویروس ضروری است. به محض اینکه افراد بدانند آلوده به ویروس کرونا شده‌اند می‌توانند با قرنطینه کردن خود، دیگران را از خطر آگاه کرده و از انتشار ویروس پیشگیری کنند. اگر می‌خواهید بدانید در چه زمانی ضروری است تست کرونا در منزل بدهید، این تست به چه صورت انجام می‌شود و نتیجه آن به چه معناست در ادامه مطلب با ما همراه باشید. همچنین ممکن است بخواهید بدانید تست کرونا بیمه دی و بیمه‌های دیگر به چه صورت است که برای انجام تست کرونا و مشاوره در این مورد و همچنین استفاده از تسهیلات بیمه خود می‌توانید در هوم کا درخواست تست کرونا را ثبت کنید.

انجام تست کرونا در چه زمانی ضروری است؟

در حال ایده‌آل، هرزمانی که بخواهید می‌توانید تست کرونا را انجام دهید اما به دلیل هزینه‌ها و سختی‌های آن بهتر است زمانی این تست را انجام دهید که واقعا به آن نیاز داشته باشید. در مورد انجام تست کرونا بیمه دی و دیگر بیمه‌های می‌توانید با مشاوران هوم کا مشورت کنید. در ادامه به سه دلیل برای انجام تست کرونا اشاره شده است.
علائم بیماری: احساس بیمار بودن، اورژانسی‌ترین دلیل برای انجام آزمایش کروناست. سرفه خشک، خستگی، سردرد، تب یا از دست دادن حس بویایی ازجمله علائم رایج بیماری کووید ۱۹ است. وقتی منتظر نتایج تست کرونا هستید، خود را قرنطینه کنید و به افرادی که در چند روز گذشته با آن‌ها تماس داشته‌اید هشدار دهید.
قرار گرفتن در معرض ویروس: آیا متوجه شده‌اید که اخیرا با شخصی آلوده به ویروس کرونا تماس داشته‌اید؟ آیا در یک وضعیت خطرناک مثل مکانی شلوغ، هواپیما و غیره بوده‌اید؟ در این صورت لازم است خود را قرنطینه کنید و تست کرونا بدهید. بهتر است پنج تا شش روز برای انجام تست کرونا صبر کنید. این مدت، به ویروس اجازه می‌دهد که سطح آن به سطحی قابل‌تشخیص توسط آزمایش برسد.
موارد احتیاطی: برخی از افراد برای انجام اقدامات محافظتی، تست کرونا می‌دهند. ممکن است برخی بیمارستان‌ها قبل از جراحی از شما تست کرونا بگیرند. برخی از شرکت‌ها به صورت منظم از کارمندان خود تست کرونا می‌گیرند. اگر باید به کشوری دیگر سفر کنید نتیجه منفی تست شما ضروری است.

تست کرونا بیمه دی

انواع تست کرونا

تست‌های ویروس کرونا بر اساس آنچه به دنبال آن هستند به دو دسته تقسیم می‌شوند: آزمایشات مولکولی که به دنبال ماده ژنتیکی ویروس و آزمایشات آنتی‌ژن که به دنبال پروتئین‌های ویروسی هستند. در این آزمایش‌های مختلف، نمونه از بینی، گلو یا دهان جمع‌آوری می‌شود. در ادامه به تست‌های رایج و نقاط قوت و ضعف آن‌ها پرداخته شده است.
تست مولکولی: تست مولکولی کرونا که به صورت گسترده‌ای مورداستفاده قرار می‌گیرد PCR یا واکنش زنجیره‌ای پلی‌مراز است. در این روش، تکه‌های ماده ژنتیکی برای پیدا کردن ویروس موردبررسی قرار می‌گیرد. این تست حتی با وجود مقادیر کمی از ویروس می‌تواند آن را تشخیص بدهد به همین دلیل بسیار دقیق است و نتیجه مثبت آن به معنی آلوده بودن فرد به ویروس کروناست.
یکی از نقاط ضعف این آزمایش این است که نمی‌تواند در روزهای اول ابتلا به بیماری که میزان ویروس در بدن بسیار کم است آن را به خوبی تشخیص دهد. همچنین ممکن است بعد از گذشت مدتی از بهبودی فرد باز هم نتیجه ابتلای او به کرونا را مثبت نشان دهد چون گاهی اوقات هنوز ماده ژنتیکی از ویروس در بدن فرد باقی مانده است.
تست آنتی‌ژن سریع: آزمایش آنتی‌ژن، قطعات پروتئین‌های ویروس کرونا را شناسایی می‌کند. این تست یکی از ارزان‌ترین و سریع‌ترین تست‌هاست که می‌تواند در مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه نتیجه را اعلام کند. به دلیل اینکه این آزمایش نمی‌تواند مثل PCR، ویروس کرونا را زود تشخیص دهد لازم است در هفته چند بار انجام شود. همچنین احتمال مثبت کاذب شدن نتیجه این تست زیاد است.
تست سریع مولکولی: نتیجه این تست هم خیلی سریع اعلام می‌شود. تست سریع مولکولی حساسیت بیشتری نسبت به تست آنتی‌ژن دارد و می‌تواند نسبت به این تست، ابتلا را در مراحل اولیه‌تری نشان دهد. اگرچه این تست به‌اندازه PCR دقیق نیست اما نتیجه را خیلی سریع‌تر خواهید گرفت. نتیجه منفی این تست تضمین نمی‌کند که شما مبتلا به بیماری کووید ۱۹ نیستید.
در طی تست کرونا چه اتفاقی می‌افتد؟
برای انجام برخی از آزمایش‌ها حضور فرد نمونه گیر برای جمع‌آوری نمونه از بینی، گلو یا دهان ضروری است. در برخی از کشورها، افراد می‌توانند خودشان با سواب نمونه را جمع‌آوری و برای آزمایشگاه ارسال کنند.
سواب بینی: بسیاری از تست‌های کرونا، نمونه را از طریق بینی جمع‌آوری می‌کنند. در معتبرترین روش نمونه‌گیری از یک سواب نازوفارنکس استفاده می‌شود. این سواب یک چوب انعطاف‌پذیر بلند و دارای مواد جاذب در انتها است که در عمق حفره بینی قرار می‌گیرد تا زمانی که به قسمت بالای گلو برسد. در یک روش دیگر که راحت‌تر است یک سواب تقریبا به‌اندازه نیم اینچ وارد یک سوراخ بینی می‌شود و لازم است به مدت ۱۵ ثانیه در قسمت داخلی بینی پیچانده شود.
سواب دهان: در بعضی موارد ممکن است از شما خواسته شود که «آ» بگویید تا از گلویتان برای جمع‌آوری نمونه استفاده شود. در یک روش دیگر، سواب در قسمت‌های گونه‌ها، لثه‌ها یا زبان، مایعات دهان شما را جمع‌آوری می‌کند.
نمونه بزاق: در یک روش دیگر، فرد لازم است در یک لوله آزمایش، تف کند. در این روش از سواب استفاده نمی‌شود و افرادی که به این روش تست می‌دهند خودشان می‌توانند جمع‌آوری نمونه را انجام بدهند. بنابراین، تماس نزدیک فرد نمونه گیر و فردی که تست می‌دهد صورت نمی‌گیرد.
بعد از آزمایش چه اتفاقی می‌افتد؟ برای آزمایش PCR اگر تست در محل انجام شده باشد نمونه برای بررسی به آزمایشگاه ارسال می‌شود اما اگر در آزمایشگاه انجام شود نمونه در همان‌جا بررسی می‌شود و بعد از ساعت مقرر، نتیجه اعلام می‌گردد. هوم کا این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بدون مراجعه حضوری به آزمایشگاه و از طریق پورتال نتیجه تست خود را مشاهده کنید. اگر می‌خواهید تست کرونا بیمه دی را انجام بدهید کافیست درخواست خود را به صورت رایگان در هوم کا ثبت کنید.

نتایج تست کرونا به چه معناست؟

نتیجه آزمایش کرونا می‌تواند به سه شکل مثبت، منفی و غیرقطعی باشد.

• نتیجه مثبت: نتیجه مثبت تست کرونا به این معنی است که لازم است در خانه بمانید، خود را قرنطینه کنید و به افرادی که چند روز گذشته با آن‌ها در تماس بوده‌اید نتیجه تست خود را اطلاع دهید.

• نتیجه منفی: اگر نتیجه تست کرونا منفی شود قابل‌اطمینان است اما شما هنوز هم باید ماسک بزنید و ارتباطات اجتماعی خود را محدود کنید. نتیجه منفی کاذب گاهی اوقات اتفاق می‌افتد و به این معنی است که سطح ویروس هنوز به سطح قابل‌تشخیص نرسیده است.

• بی‌نتیجه: گاهی اوقات ممکن است نتیجه یک آزمایش بی‌نتیجه باشد چون نمونه ناکافی یا آسیب‌دیده بوده است. هوم‌کا امکان انجام تست کرونا را برای شما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فراهم کرده است که می‌توانید برای درخواست تست کرونا بیمه دی با مشاوران ما تماس بگیرید.

تست کرونا بیمه دی

در بیمه دی چه خدماتی برای کرونا در نظر گرفته شده است؟

بیمه دی پوشش صددرصدی هزینه‌های درمان ایثارگران را فراهم کرده است که هم درمان سرپایی و هم درمان بستری را شامل می‌شود. بیمه‌شدگان بیمه دی شامل تمام جانبازان و آزادگان به همراه خانواده قانونی تحت تکفل آن‌ها، والدین شهید، همسران و فرزندان شهدا هستند که اسامی آن‌ها توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران به شرکت بیمه دی جهت بیمه تکمیلی درمان ارائه می‌شود
علاوه بر این تمام بیمه‌های تکمیلی مکلف به پرداخت هزینه تست کرونا هستند که این امر شامل تست کرونا بیمه دی نیز می‌شود. بنابراین، شما می‌توانید با مراجعه به هر آزمایشگاهی که خدمات تست کرونا را انجام می‌دهد از امکانات بیمه تکمیلی دی بهره‌مند شود. همچنین لازم است بدانید هوم کا امکان تست کرونا بیمه دی را برای شما فراهم کرده است که برای اطلاعات بیشتر در این مورد کافیست درخواست خود را ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

هوم کا در انجام تست کرونا چه کمکی می‌تواند به شما بکند؟

اگر می‌خواهید تست کرونا بدهید می‌توانید با ثبت درخواست خود در هوم کا، به صورت تست کرونا در محل، تحت آزمایش قرار بگیرید یا به آزمایشگاه‌های مورد تایید هوم کا مراجعه کنید. افرادی که از طریق مجموعه ما فرایند تست کرونا را انجام می‌دهند از لحاظ تخصص و سلامت تایید شده‌اند و همچنین کل فرایند انجام تست همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود. لازم است بدانید قیمت‌ها و تعرفه‌های انجام این تست بستگی به نوع درخواست و زمانی که برای دریافت نتایج انتخاب می‌کنید متفاوت است. برای انجام تست کرونا بیمه دی نیز می‌توانید سوالات خود را از مشاوران ما بپرسید.

تست کرونا بیمه دی با هوم کا

انجام تست کرونا در برخی از موقعیت‌ها ضروری است. اگر علائم بیماری کووید ۱۹ را دارید یا با فردی آلوده به ویروس کرونا تماس داشته‌اید لازم است این تست را انجام دهید. همچنین اگر قصد سفر به کشوری دیگر را دارید در بسیاری از موارد، مجوز ورود شما به کشور مقصد، نتیجه منفی تست کروناست. به دلیل هزینه زیاد این تست می‌توانید از خدمات بیمه تکمیلی هم استفاده کنید. همچنین برای انجام تست کرونا بیمه دی، می‌توانید درخواست خود را در هوم کا به صورت رایگان ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *