تست کرونا صفادشت

کرونا یک بیماری ویروسی و واگیر است که نام علمی ویروس آن که نوعی سارس به حساب می آید، Covid-۱۹ است. این ویروس برای اولین بار در شهر ووهان چین اولین قربانی خود را گرفت و پس از زمان کوتاهی مشخص شد که این ویروس به شدت در حال انتشار است و در حال حاضر کمتر کشوری در دنیا وجود دارد که با این ویروس و کنترل انتشار آن دست و پنجه نرم نکند.
از همان ابتدا محققان به فکر درمان این بیماری و تولید واکسن برای ایمن کردن بدن انسان ها بودند. اما متاسفانه این تحقیقات با اینکه پیشرفت های بسیاری داشته اند، اما همچنان به نتیجه نهایی و مورد نظر محققان نرسیده اند. یعنی این بیماری درمان مشخص و مسلمی ندارد. اما پروتکل هایی با هدف کاهش انتقال ویروس بین افراد و در شرایط بسیار خوشبینانه، قطع زنجیره انتقال تنظیم شده اند. بر همین اساس بسیاری از وقایعی که تاکنون عادی بودند متوقف شدند. افراد نباید در جایی تجمع کنند و استفاده از ماسک نیز برای جلوگیری از انتقال ویروس اجباری شد. در حال حاضر رعایت فاصله ۲ متر از یکدیگر و عدم تجمع افراد در کنار یکدیگر، مهمترین اعمالی هستند که انتشار ویروس را کند کرده اند.
با توجه به اینکه بیماری کرونا علائم بسیار مشترکی با سایر بیماری ها مانند سرماخوردگی یا آنفولانزا دارد، تنها راه اطلاع از ابتلا یا عدم ابتلا به ویروس کرونا، انجام تست کرونا صفادشت می باشد. با وجود اینکه بر اساس یافته ها، درصد زیادی از مبتلایان به کرونا علائمی ندارند، به نظر می رسد بسیاری از افراد آلوده باشند و بدون اطلاع از این موضوع و با خیال اینکه علائم ندارند پس سالم هستند، در حال انتشار ویروس باشند. اصلی ترین دلیل اجباری بودن فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک نیز همین امر است. برای اطلاع از وضعیت سلامتی، حتی افراد دارای علائم نیز ملزم به انجام تست کرونا هستند.
لازم به ذکر می باشد که اگر فرد متقاضی تست کرونا در منزل را انتخاب نماید، یک بخش از مراحل تست کرونا صفادشت در محل حضور فرد متقاضی انجام می شود و آن هم نمونه گیری است. درواقع تنها دلیل نیاز به حضور فرد متقاضی در آزمایشگاه همین نمونه گیری است که با استفاده از خدمات تست کرونا در منزل صفادشت، دیگر نیازی به حضور در آزمایشگاه نیست.

تست کرونا صفادشت

تست کرونا صفادشت انواع مختلفی دارد

دو روش برای انجام تست کرونا صفادشت به تایید سازمان های متولی این امر رسیده اند و از آن ها برای تشخیص ابتلا یا عدم ابتلای افراد به ویروس کرونا استفاده می شود.
روش اول که PCR نام دارد، جزو روش های مولکولی است. به این معنی که عملیات بر روی نمونه با هدف شناسایی قطعات ویروس در آن انجام می گیرد. دو ژن مختلف از ویروس کرونا می بایست در نمونه آزمایش شناسایی شود تا پاسخ آزمایش فرد آزمایش دهنده مثبت تلقی گردد. در صورتیکه یکی از ژنوم ها یافت شود، آزمایش می بایست تکرار شود.
روش دوم آنتی بادی نام دارد که جزو روش های سرولوژیک محسوب می شود. در این روش کارشناسان آزمایشگاه به دنبال خود ویروس نیستند. بلکه هدف این آزمایش، شناسایی آنتی بادی یا پادتنی است که بر اثر ورود ویروس به بدن و برای تقابل با عامل خارجی، توسط گلبول های سفید ترشح می شود.

تست کرونا صفادشت در آزمایشگاه یا منزل؟

از گذشته تا به امروز برای انجام هر آزمایشی افراد ملزم بودند تا به آزمایشگاه مراجعه نمایند. تا اینکه مجموعه های خدمات درمان و مراقبت در منزل شکل گرفتند و خدمات مورد نیاز افراد را در منزل یا مجل حضور او، ارائه کردند. یکی از این خدمات تست کرونا صفادشت است که علاوه بر آزمایشگاه می تواند در محل حضور فرد متقاضی نیز انجام شود.
در شرایط کنونی و شیوع روزافزون ویروس کرونا، به نظر می رسد حضور در آزمایشگاه که از مراکز پر رفت و آمد و با تراکم جمعیت بالا به حساب می آید، ایمن نباشد. با مثال ساده ای این موضوع روشن می شود. فرض کنید فردی به علت علائمی که دارد، تصور می کند که به کرونا مبتلا شده است. درحالی که همان گونه که گفته شد علائم نشانه ابتلا نیست! این فرد بدون اینکه مبتلا باشد و تنها به دلیل علائم در آزمایشگاه حاضر می شود تا تست دهد و با توجه به تجمع بالا در آزمایشگاه، این بار واقعا به ویروس مبتلا می شود.
به همین دلیل انجام تست کرونا در منزل امنیت بسیار بیشتری نسبت به انجام آن در آزمایشگاه دارد. مجموعه خدمات درمانی و مراقبتی هوم کا نیز با همین هدف که جلوگیری از حضور افراد، به خصوص افراد دارای بیماری های زمینه ای و سالمندان در آزمایشگاه های یر تردد و احتمالا آلوده است، خدمات تست کرونا صفادشت را به تمام افراد نیازمند و در محل حضور افراد متقاضی ارائه خواهد داد. افراد دارای بیماری های زمینه ای مانند آسم، دیابت و فشار خون بالا، در مقابل ویروس کرونا ضعیف تر از سایرین هستند.

تست کرونا در منزل صفادشت

اولین گام برای انجام تست کرونا در منزل صفادشت، انتخاب یک مجموعه معتبر خدمات درمان و مراقبت در منزل است. مجموعه هوم کا یکی از معتبرترین و کارآزموده ترین مجموعه های فعال در استان های تهران و البرز می باشد که با کمک تیم حرفه ای خود، خدمات تست کرونا در منزل صفادشت را با کیفیت حداکثری در اختیار متقاضیان گرامی قرار می دهد تا افراد برای نمونه گیری چند دقیقه ای کیلومترها راه را طی نکنند و در آزمایشگاه و محیط پر ریسک آنجا نیز مدت ها در انتظار رسیدن نوبت صبر کند. حضور زیاد در مراکز عمومی می تواند عواقب بدی را برای این فرد در پی داشته باشد. درحالی که نمونه گیری در منزل با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از سوی پرستار نمونه گیر مجموعه هوم کا انجام می شود. با اندکی مقایسه و سبک سنگین کردن شرایط این دو راه برای انجام تست کرونا، مشخص می شود که آزمایش کرونا در منزل صفادشت علاوه بر ایمن بودن، آسان تر نیز خواهد بود.

تست کرونا صفادشت

فاکتورهای موثر در قیمت تست کرونا صفادشت

هر خدمتی قیمتی دارد. فاکتورهای موثر در قیمت تست کرونا صفادشت را می توان نوع و تعداد تست دانست. همان طور که گفته شد تست کرونا صفادشت، دو روش متداول دارد که هر کدام بر اساس عملیات و تجهیزاتی که در آن استفاده می شوند، قیمت گذاری می گردند.
اگر بخواهیم تست کرونا صفادشت در آزمایشگاه و خدمات ارائه شده تست کرونا در منزل مجموعه هوم کا را با یکدیگر مقایسه کنیم، باید به شرایط هر کدام نیز نیم نگاهی داشته باشیم. با اینکه از لحاظ قیمت تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند، اما تست کرونا در منزل بسیار ایمن تر و راحت تر از حضور در مراکز آزمایشگاهی است. چرا که در روش آزمایش در خانه، فرد متقاضی نیازی به خروج از خانه و حضور در آزمایشگاه ندارد. نمونه مورد نظر برای انجام آزمایش توسط پرستار نمونه گیر مجموعه هوم کا گرفته می شود و به آزمایشگاه برده می شود. در ادامه و پس از انجام عملیات در آزمایشگاه توسط متخصصان امر، پاسخ تست کرونا صفادشت در اسرعوقت به فرد متقاضی گزارش می شود.

دقت آزمایش کرونا صفادشت

بدون شک دقت آزمایش یکی از پارامترهای مهم برای هر فردی است که قصد انجام آزمایش کرونا صفادشت را دارد. دقت آزمایش کرونا صفادشت به عوامل زیادی بستگی دارد. دقت در نمونه گیری و تخصص افراد و کارشناسان آزمایشگاهی که تست در آن انجام می شود، از مهمترین این عوامل شناخته می شوند.
اما با اندکی تامل در خصوص نمونه گیری می توان دریافت که پرستاری که نمونه گیری را در آرامش منزل فرد متقاضی انجام می دهد، می تواند دقت بالاتری نسبت به نمونه گیری داشته باشد که در محیط شلوغ و پر هیاهوی آزمایشگاه این کار را انجام می دهد.
مجموعه هوم کا حساسیت بالایی در استخدام کارشناسان و پرستاران مجموعه دارد و پرستاری که برای نمونه گیری اعزام می شود، آشنایی و مهارت کامل در انجام نمونه گیری را دارد. علاوه بر این مجموعه هوم کا با آزمایشگاه های تخصصی ویروس شناسی همکاری دارد و این آزمایشگاه ها مجهز به آخرین تجهیزات روز دنیا در امور آزمایشگاهی می باشند.
درواقه به طور خلاصه، دقت بالایی که مجموعه هوم کا از آن حرف می زند را می توان به علت موارد زیر دانست:

– همکاری مجموعه هوم کا با آزمایشگاه های تخصصی معتبر

– نظارت بر کیفیت انجام کارها در طول ارائه خدمات

– نمونه گیری در محل حضور متقاضی

تست کرونا صفادشت

تست کرونا صفا دشت با مجموعه هوم کا

حال که دانستیم انجام تست کرونا در منزل مزایا و امنیت بسیار زیادی نسبت به حضور در آزمایشگاه دارد و مطلع شدیم که مجموعه هوم کا یکی از ارائه کنندگان این خدمات با دقت بالا و هزینه مناسب و معقول می باشد، روش های درخواست خدمات تست کرونا مجموعه هوم کا را بررسی می نماییم.
درخواست خدمات تنها با یک تماس با شماره تلفن ۹۱۰۲۵۵۹۵-۰۲۱ محقق خواهد شد. برای درخواست اینترنتی خدمات نیز سایت مجموعه هوم کا به آدرس www.homeca.ir موجود می باشد و متقاضیان گرامی با استفاده از این دو روش می توانند از راهنمایی ها و مشاوره رایگان کارشناسان هوم کا و در نهایت خدمات تست کرونا در محل صفادشت با مجموعه هوم کا بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *