تست کرونا یافت آباد

تست کرونا یافت آباد

کرونا، نوعی بیماری ویروسی است که امروزه بیشترین توجه را در سراسر دنیا به خود جلب کرده است. هرجا که باشیم فرقی نمی‌کند تاکسی باشد یا اتوبوس، مغازه یا نانوایی، همه در مورد خطرات و صدمات ناشی از کرونا، همچنین سرعت انتقال و همه‌گیری آن صحبت می‌کنند.
کرونا که منجر به بیماری کووید-۱۹ می‌شود از خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که می‌تواند انسان و حیوانات را درگیر بیماری کند. سرعت انتقال این بیماری ویروسی بسیار زیاد است و همین موضوع باعث شده است تا افراد زیادی در سراسر دنیا به این بیماری مبتلا شوند و در موارد زیادی نیز جان خود را از دست بدهند.
یکی از علائم مهم کرونا تب بالای پنج روز است. از دیگر علائم کرونا می‌توان به خستگی، ضعف، گلودرد، اسهال، سرفه‌های خشک، از دست دادن حس چشایی و بویایی و در موارد شدیدتر تنگی نفس اشاره کرد. در چنین شرایطی فرد دارای علائم برای اطلاع از سلامت خود می تواند از خدمات تست کرونا در منزل استفاده نماید.
از آن جایی که درمان قطعی برای کرونا وجود ندارد بهترین راه درمان، قرنطینه کردن فرد مبتلا به مدت ۲ هفته است. در این مدت فرد مبتلا نباید هیچ تماسی با سایر افراد خانواده داشته باشد همچنین تمام وسایلی که از آن استفاده می‌کند نیز باید در جای جداگانه‌ای نگهداری شود. در این ۲ هفته باید به فرد مبتلا انواع آب میوه‌های طبیعی، کته ماست و سوپ داده شود تا بهبودی حاصل شود. در موارد شدیدتر فرد در بیمارستان بستری می‌شود.

تست کرونا یافت آباد

تست کرونا یافت آباد و اهمیت آن

همان‌طور که می‌دانید علائم بیماری کرونا به آنفولانزا و سرماخوردگی بسیار شبیه است. در نتیجه تشخیص این بیماری‌ها از یکدیگر کار دشواری خواهد بود. حال این سوال پیش می‌آید که چگونه بیماری کرونا را تشخیص دهیم؟ تنها راه تشخیص کرونا، انجام تست‌های آزمایشگاهی است که می‌توانند به طور دقیق و با اطمینان بگویند که به کرونا مبتلا شده‌اید یا نه.
برای انجام تست کرونا می‌توانید به آزمایشگاه‌های خصوصی یا بیمارستان‌هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند مراجعه کنید ولی با توجه به این موضوع که سرعت انتقال کرونا بسیار زیاد است و در مکان‌های عمومی و شلوغ باید فاصله اجتماعی رعایت شود، همچنین احتمال انتقال ویروس در مکان ‌های سربسته بیشتر است بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که تست را در خانه خود و با خیالی آسوده انجام دهند.
تست کرونا به این دلیل اهمیت دارد که یک راه تشخیصی مطمئن است و شخص بعد از دریافت جواب تست متوجه می‌شود که باید خود را به مدت دو هفته قرنطینه کند یا نه.

تست کرونا یافت آباد و روش های آن

تست کرونا یافت آباد به دو روش تشخیص عفونی PCR و آنتی بادی انجام می‌شود. این روش‌ها مدتی بعد از شیوع کرونا ارائه شدند. در حال حاضر تنها راه تشخیص کرونا از طریق این دو تست است. انجام تست کرونا نیازی به حضور شخص در بیمارستان و آزمایشگاه ندارد و شخص می‌تواند با گرفتن نمونه در منزل توسط افراد متخصص، نمونه را به محل مورد نظر ارسال و جواب تست را دریافت کند.
انجام تست کرونا در منزل خطرات احتمالی ناشی از حضور در اجتماع و انتقال بیماری را کاهش می‌دهد و از ابتلای سایر افراد جلوگیری می‌کند.

تست کرونا یافت آباد روش PCR

قابل اعتمادترین تستی که در رابطه با تشخیص کرونا می‌توان انجام داد تست پی سی آر است. این آزمایش فعال یا غیر فعال بودن ویروس کرونا در بدن را تشخیص می‌دهد. نمونه‌گیری تست پی سی آر از طریق مخاط بینی یا حلق انجام می‌شود.
تست پی سی آر نیز به دو روش انجام می‌شود. روش اول تست پی سی آری است که مواد ژنتیکی ویروس را مورد بررسی قرار می‌دهد و روش دوم تست پی سی آری است که پروتئین‌های خاصی را روی سطح ویروس تشخیص می‌دهد.

تست کرونا یافت آباد

مراحل نمونه گیری تست کرونا یافت آباد به روش پی سی آر

• تجویز تست کووید-۱۹ توسط پزشک
• استفاده از یک گوش پاک‌کن استریل برای برداشتن مخاط بینی یا گلو
• بعد از نمونه‌گیری گوش پاک کن درون ظرفی استریل گذاشته می‌شود که درب آن قابل بسته شدن است تا از آلوده شدن گوش پاک کن به سایر میکروب‌ها جلوگیری شود.
• در این مرحله گوش پاک کن باید در دمای خاصی نگهداری شود تا از دقت تست کم نشود و همچنین ویروس زنده بماند.
• نمونه باید طی ۷۲ ساعت به آزمایشگاه تحویل داده شود.
• در مراحل بعدی تکنیسین آزمایشگاه با استفاده از روش‌های مخصوص تشخیص می‌دهد که فردی که از او نمونه گرفته شده است به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده است یا خیر.

تست کرونا یافت آباد به روش آنتی بادی

تست کرونا به روش آنتی بادی یکی از راه‌های تشخیصی بیماری کووید-۱۹ است که بر اساس روش الایزا و به صورت سرولوژی انجام می‌شود. در این روش سابقه آلودگی بیمار به کووید-۱۹ چک می‌شود و در واقع یک روش کمکی است. روش آنتی بادی به دلیل ساده بودن مراحل نمونه‌گیری، قیمت ارزان‌تر نسبت به تست پی سی آر و نیاز نداشتن به تجهیزات تخصصی آزمایشگاهی در بین مردم نسبت به تست پی سی آر رایج شده است.
مراحل نمونه‎‌گیری تست کرونا روش آنتی بادی
• این تست نیاز به تجویز پزشک ندارد و خود شخص نیز می‌تواند به صورت شخصی تست آنتی بادی را درخواست دهد.
• در تست آنتی بادی نمونه‌گیر به خون شخص مبتلا برای انجام آزمایش نیاز دارد بنابراین نمونه گیری از رگ ورید دست انجام می‌شود.
• خون گرفته شده را در ظرف شیشه‌ای مخصوصی می‌ریزند و به آزمایشگاه تحویل می‌دهند.
• زمان گرفتن نمونه و رساندن آن به آزمایشگاه نباید طولانی شود در غیر این صورت باید آزمایش خون دوباره تکرار شود.

تست کرونا یافت آباد

دقت تست کرونا یافت آباد در منزل

یکی از مهم‌ترین پارامترهای هر آزمایشی جواب آن است. اگر جواب درست نباشد ممکن است صدمات جبران ناپذیری را به بار آورد علاوه بر این موضوع هزینه انجام آزمایشات نیز بالا است و بسیاری از افراد توان پرداخت دوباره هزینه‌ها را ندارند.
هوم کا با اهمیت دادن به سلامتی مخاطبانش شرایطی را فراهم کرده است تا شما عزیزان بتوانید به بهترین شکل از خدمات پزشکی آن استفاده کنید. به همین دلیل هوم کا از افراد با تجربه و آموزش دیده برای انجام تست کرونا یافت آباد در منزل استفاده می‌کند تا خطرات احتمالی هنگام نمونه‌گیری به صفر برسد.
همچنین با بستن قرارداد با آزمایشگاه‌هایی که از دستگاه‌های تخصصی و نیروی متخصص استفاده می‌کنند باعث شده است که دقت جواب‌ها بالا رود و احتمال خطا در آن‌ها بسیار کاهش یابد.

تست کرونا یافت آباد در منزل

همانطور که گفتیم انجام تست کرونا در آزمایشگاه می‌تواند خطرات جدی برای سلامت افراد داشته باشد. همچنین روزانه تعداد زیادی از مردم برای انجام تست‌های کرونا به آزمایشگاه‌ها می‌روند و باعث شلوغی و تجمع در آزمایشگاه می‌شوند. این شلوغی و تجمع موجب می‌شود افرادی که نمونه‌گیری انجام می‌دهند خسته و کلافه شوند و دقت نمونه‌گیری آن‌ها کاهش یابد و درنتیجه جواب آزمایش دچار اشتباه ‌شود.
تست کرونا یافت آباد در منزل از تمامی مشکلات گفته شده جلوگیری می‌کند چرا که هوم کا برای انجام خدمات تست کرونا در منزل بهترین و با تجربه‌ترین پرستاران که آموزش‌های کافی در مورد کرونا و انجام تست‌های آن دیده‌اند را به خدمت گرفته است.
همچنین هوم کا با بهترین و با امکانات‌ترین آزمایشگاه‌ها قرارداد بسته است تا از هرگونه خطر احتمالی در مورد جواب تست کرونا جلوگیری کند.
تست کرونا یافت آباد در منزل برای افراد سال خورده و پیر، افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند، همچنین افرادی که سرطان دارند یا به ام اس و ایدز مبتلا هستند، مناسب است. تست کرونا در منزل احتمال ابتلا و انتقال ویروس را کاهش می‌دهد.

قیمت تست کرونا یافت آباد

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برای رسیدن به مقصد ساعت‌ها در ترافیک بمانید و زمان زیادی از دست بدهید همچنین در شهرهای بزرگ و شلوغ رفت و آمد بسیار هزینه‌بر است. بنابر این هم وقت زیادی از دست می‌دهید و هم هزینه زیادی متقبل می‌شوید. به همین دلیل هوم کا خدمات تست کرونا یافت آباد را برای راحتی شما عزیزان ارائه کرده است.
برای اطلاع از هزینه‌‌های تست کرونا یافت آباد در منزل، کافیست به وبسایت هوم کا به آدرس www.homeca.ir مراجعه کرده یا با شماره ۹۱۰۲۵۵۹۵-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

تست کرونا یافت آباد

تست کرونا یافت آباد با مجموعه هوم کا

مجموعه هوم کا با ارائه بهترین خدمات پزشکی و همچنین در نظر گرفتن رفاه حال شما عزیزان در نظر دارد که بتواند خدمات خود را گسترش دهد و رضایت شما عزیزان را جلب کند.
در حال حاضر تمامی خدمات هوم کا در سراسر شهر تهران و کرج قابل ارائه است و همه همشهریان تهرانی و کرجی می‌توانند از خدمات هوم کا استفاده کنند. برای ارتباط با هوم کا می‌توانید از طریق سایت هوم کا به ادرس اینترنتی www.homeca.ir اقدام کنید. در سایت تمام خدمات هوم کا به طور کامل شرح داده شده‌اند و شما می‌توانید خدمت مورد نظر را انتخاب و گزینه ثبت خدمت را فشار دهید.
از دیگر راه‌های ارتباطی با هوم کا تماس با شماره تلفن ۹۱۰۲۵۵۹۵-۰۲۱ است که شما عزیزان می‌توانید از این طریق با مجموعه هوم کا تماس بگیرید.
اگر فکر می‌کنید که این متن می‌تواند برای دیگران نیز مفید باشد، مارا در نشر آن یاری کنید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *