تست کرونا سربازی

تست کرونا سربازی

با شیوع کرونا، زندگی شکلی متفاوت به خود گرفته است. در حال حاضر با هم بودن، به مسافرت رفتن، جشن گرفتن و برپایی هرگونه مراسمات اجتماعی خطرناک‎ترین کار در جامعه است. کافی است فردی آلوده در میان جمع باشد تا اشخاص زیادی به کووید-۱۹ مبتلا شوند. برخی از اجتماعات مانند مدارس، باشگاه‌های ورزشی، رستوران‌ها و … را می‎توان به نحوی کنترل کرد، اما برخی در موارد واقعا با مشکلات جدی مواجه هستیم که از جمله آنها می‎توان به گروه‎های نظامی و سربازان اشاره کرد.
به طور کلی افرادی که مشمول نظام وظیفه می‎شوند، واکسن‎هایی نظیر مننژیت و دوگانه را دریافت می‌کنند. این موضوع سبب می‎شود تا احتمال بروز این بیماری‌ها در فرد به طور قابل توجهی کاهش یابد. اما در مورد کووید-۱۹ چطور؟ چگونه باید از سربازان در برابر این بیماری ناشناخته و افسار گسیخته محافظت نمود؟ آیا آنها مجبور به انجام دادن تست کرونا هستند؟ تست کرونا سربازی چگونه انجام می‎شود؟ اگر سربازی دچار کرونا مثبت شود، چگونه از او و دیگر سربازان محافظت خواهد شد؟ تست کرونا در منزل می تواند مناسب ترین راه برای نعیین وضعیت سلامتی سربازان باشد.

تست کرونا سربازی

تست کرونا سربازی در منزل

سربازان مشمول وظیفه، قبل از اعزام موظف هستند مورد بررسی و غربالگری قرار گیرند و با به همراه داشتن برگه سلامت، خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نمایند. در واقع در کنار واکسن مننژیت و دوگانه این تست نیز به غربالگری آنها اضافه شده است. اما چگونه می‌توان بدون اینکه از منزل خارج شد، تست کرونا را انجام داد؟
در حال حاضر با کوچکترین سرفه، عطسه، آبریزش بینی، گلودرد، تب و… این سوال را از خود می‎پرسیم که آیا به کرونا مبتلا شده‎ایم؟ همین دلایل کافی است تا برای انجام تست به کلینیک مراجعه کنیم. اما این احتمال نیز وجود ندارد که به یک سرماخوردگی ساده مبتلا شده باشیم و با حضور در مرکز درمانی به این ویروس مبتلا شویم. هوم کا برای کاهش مراجعه‌کنندگان به مراکز بهداشت و درمانی، شرایطی را فراهم کرده است تا این تست در محل انجام شود. برای این منظور کافی است با کارشناسان ما در این مجموعه تماس بگیرید.

مزایای تست کرونا سربازی در منزل

• عدم نیاز به خارج شدن از منزل و حضور در محل کلینیک و مرکز بهداشتی
• صرفه‌جویی در زمان و هزینه
• انجام تست در محل و زمان دلخواه شما
• داشتن استرس کمتر و آرامش روحی بیشتر
انجام این تست برای سالمندان و افرادی که به بیماری‌های خاص مبتلا هستند، شرایط کاملا ایمنی را فراهم خواهد کرد. قربانی کرونا، بیشتر افرادی هستند که سیستم ایمنی ضعیفی داشته و یا به بیماری زمینه‎ایی مبتلا هستند. بدن این افراد برای مقابله با این ویروس قدرت و توان کمتری خواهد داشت، به همین بیش از دیگران در معرض خطر قرار دارند.

تست کرونا سربازی

انواع تست کرونا سربازی

تست کرونا سربازی نیز مانند سایر آزمایشات مربوط به کرونا انواع مختلفی دارد که در ادامه بیشتر به آن ها اشاره خواهیم کرد. انجام تست کرونا پیش و در حین انجام خدمت سربازی از اهمیت بالایی برخوردار است. از انواع تست کرونا می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

تست کرونا سربازی به روش PCR

در طی این تست هدف بررسی اسید نوکلئیک ویروس است. اسید نوکلئیک، در واقع ساختار پوششی ویروس بوده که از پروتئین تشکیل شده است. برای این منظور لازم است تا نمونه‎ها ترشحات ریوی برداشته شوند. اگر با فرد آلوده‎ایی در تماس بوده‎اید، بهترین زمان برای آزمایش کرونا، سه تا پنج روز پس از اولین تماس با فرد آلوده است. اگر بلافاصله پس از تماس با فرد آلوده اقدام به تست نماید، احتمالا با نتیجه منفی مواجه خواهید شد. از آنجا که این ویروس قدرت عجیبی در شیوع دارد، احتمال اینکه آلوده شده باشید، وجود دارد، بنابراین در طی این مدت فعالیت‎های خود را محدود کرد و نکات بهداشتی را بیش از هر زمان دیگری رعایت کنید.

تست کرونا سربازی به روش آنتی بادی

زمانی که ویروس به بدن حمله می‎کند، گلبول‌ها برای مبارزه با آن، شروع به ترشح پادتن خواهند کرد. با شروع بیماری، سطح پادتن در بدن افزایش پیدا خواهد کرد. با بررسی نتایج آزمایش، پزشکان می‎توانند مرحله بیماری را به خوبی تشخیص دهند. همچنین زمانی که، سطح پادتن در بدن در حد تعادل باشد، به این معنا است که ویروس قدرت خود را از دست داده و بیمار در وضعیت سلامتی قرار دارد. این آزمایش به نوبه خود به سه گروه IgA، IgM و IgG تقسیم‎بندی خواهد شد.

کدام تست کرونا سربازی اعتبار بیشتری دارد؟

به طور کلی باید گفت، تست کرونا سربازی پی سی آر نسبت به نوع آنتی بادی اعتبار بیشتری دارد. البته از آنجا که این ویروس جدید و ناشناخته است و متخصصان همه رفتارهای آن را کشف نکرده‎اند، در بیشتر موارد توصیه می‎شود، هر دو تست انجام شود تا سلامتی فرد با ضریب اطمینان بالایی تایید شود. با این حال می‎توان گفت، اگر مشکلی در آزمایش PCR وجود نداشته باشد، شخص از سلامتی کامل برخوردار است.

تست کرونا سربازی

تست کرونا سربازی چگونه انجام می شود؟

تکنسین هوم کا برای نمونه‎برداری و انجام تست پی سی آر، از ابزار پزشکی به نام سواپ پنبه‎ایی استفاده خواهد کرد. سواپ طولی به اندازه ۱۵ سانتی متر داشته و برای نمونه‎برداری، در هر دو حفره بینی مورد استفاده قرار می‎گیرد. با قرار گرفتن این ابزار، احساس درد نخواهید داشت، اما از آنجا که در اعماق فضای بینی به مدت ۱۵ ثانیه حرکت داده می‎شود، ممکن است حس ناخوشایندی به شما دست دهد، البته جای نگرانی نیست، چرا که متخصص ما به اندازه کافی در این امر مهارت و تخصص دارد.
پس از نمونه‌گیری، سواپ در بافر کافت ( محلول نگهدارنده‌ مخصوص انتقال ویروس) قرار گرفته و برای بررسی به آزمایشگاه ارسال خواهد شد. نمونه‌گیری با استفاده از سواب، از طریق دهان و حلق نیز انجام خواهد شد. برای انجام این تست لازم نیست، شرایط رژیمی خاصی را رعایت کنید. در کنار مهارت و تجربه تکنسین، نوع سوآپ و چگونگی انجام آزمایش، بر کیفیت جواب آزمایش تاثیر خواهد گذاشت.
تست پی سی آر به شیوه قرقره‎ایی نیز انجام می‎شود. برای این منظور لازم است تا فرد سروم سرولوژی رو قرقره کرده و سپس آن را داخل لوله کشت بریزد.
برای تست آنتی بادی نیز، از فرد نمونه خون گرفته می‎شود. برای این آزمایش نیز، شرایط خاصی وجود نداشته و در هر ساعت از روز می‎توانید برای نمونه دادن اقدام کنید.

آیا تست کرونا سربازی در منزل با دقت انجام می شود؟

وقتی صحبت از انواع آزمایش در منزل و یا محل می‎شود، با این سوال مواجه می‎شویم که آیا انجام این تست در محل به همان دقت آزمایشگاه انجام خواهد شد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت متخصصی که از سوی هوم کا برای این منظور اعزام می‎شود، از جمله افراد باتجربه بوده و در جذب آن سخت‌گیری‌های زیادی از سوی مدیران این مجموعه صورت گرفته است. بنابراین مطمئن باشید، خدمات در کنار قیمت متعادل از کیفیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود. حفظ سلامتی شما مهمترین هدف این مجموعه است.

وقتی تست کرونا سربازی مثبت است

اگر تست کرونا سربازی مثبت باشد، دلیلی برای مراجعه فرد به سازمان نظام وظیفه وجود نداشته و بیمار باید بر اساس پروتکل‌های بهداشتی، مدت زمان قرنطینه را تا بدست آوردن سلامتی کامل رعایت نماید. پس از سپری شدن دوره بیماری، آزمایش کرونا، برای تایید سلامتی فرد انجام خواهد شد. چنانچه در این زمینه مشکلی وجود نداشته باشد، سرباز مشمول نظام وظیفه با در دست داشتن برگه سلامت، می‎تواند خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کند.
در صورتیکه در میان سربازان، اعزامی افرادی مشکوک به بیماری باشند، بلافاصله از حضور آنها در جمع جلوگیری خواهد شد و بیمار برای بررسی‌های بیشتر به کادر پزشکی معرفی می‎شود. در صورت تایید بیماری، سرباز در بهداری بستری خواهد شد و در صورتیکه شرایط مهیا باشد، فرد جهت قرنطینه به منزل، اعزام می‎شود.
یکی از مهمترین سوالاتی که سربازان در این مورد می‌پرسند این است که آیا طول دوره قرنطینه به عنوان بخشی از روزهای سربازی آتها به شمار می‎آید؟ در این رابطه گفته شده است که طول دوره درمان به عنوان مرخصی استعلاجی به‌شمار می‌آید و بنابراین بخشی از دوران سربازی است. بنابراین اگر سربازی به مدت دو هفته تحت درمان قرار بگیرید، این زمان به مدت خدمت سربازی او اضافه نخواهد شد.

تست کرونا سربازی

هزینه تست کرونا سربازی

تست کرونا PCR نسبت به تست آنتی بادی از قیمت بیشتری برخوردار است.تیم هوم کا برای به حداقل رساندن این هزینه، وجهی را به عنوان حق کمیسیون در نظر نخواهد گرفت. این امر سبب می‎شود تا خدمات پزشکی مانند تست کرونا سربازی، از قیمت متعادلی برخوردار باشد. برای استفاده از این خدمت، کنید، کافی است با ما تماس بگیرید و با مراجعه به سایت اقدام به ثبت رایگان سفارش خود نمایید. کارشناسان ما در کوتاه‎ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت. در صورتیکه بخواهید از خدمات بیمه تکمیلی برای این منظوراستفاده نمایید، قبض تست کرونا توسط آزمایشگاه، برای شما صادر خواهد شد. به این ترتیب بدون مراجعه به مرکز بهداشت و یا کلینیک، در محیط منزل و محل مورد نظر، تست کرونا را انجام خواهید داد.

تست کرونا سربازی با هوم کا

هوم کا به منظور افزایش سطح سلامتی افراد جامعه، با سازمان و آزمایشگاه‌های معتبر همکاری دارد. این مجموعه تمام سعی خود را کرده است تا یک تجربه راحت و بدون دغدغه برای مخاطب خود فراهم آورد. برای برخورداری از این خدمت کافی است با شماره تلفن شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس گرفته و به طور رایگان از مشاوره رایگان ما بهره ببرید. در حال حاضر خدمات این مجموعه محدود به تهران و کرج است، اما در آینده‎ایی نزدیک دیگر استان و شهرهای کشور از خدمات باکیفیت این مجموعه بهره خواهند برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *